KONST / Litografier / Färglitografi 14332012

nr 1433 2012

Bertil Berg

(f. 1935), Sverige

Abstrakt landskap. Signerad, numrerad 283/300. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Färglitografi, bildmått: 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 65,5x82,5 cm

Bertil Berg, svensk målare och skulptör född i Göteborg 1935.

Utrop:

300 kr

måndag 22 november 2021
kl 20:04:25

  • Tema
  • 22 nov

Bertil Berg

Läs mer om Bertil Berg